Schedule & Results (Centre Wellington Mohawks Lacrosse)

PrintOrganization Schedule & Results
Filter Opponents:
DateTimeCategoryTeamOpponentVenueScoreResult
Apr 22 20196:00 PM Tyke Local League GoldGuelph Yellow West End Community Centre
Apr 22 20196:00 PM Tyke Local League GreenGuelph Red West End Community Centre
Apr 24 20196:00 PM Novice Local LeagueGuelph Orange West End Community Centre
Apr 27 20191:30 PM Fergus ThistlesTBD Centre Wellington Sports Complex Pad A
Apr 27 20197:00 PM Elora MohawksNiagara Elora Community Centre
Apr 28 20197:00 PM Elora MohawksOwen Sound Elora Community Centre
Apr 29 20196:00 PM Tyke Local League GoldGuelph Red West End Community Centre
Apr 29 20198:00 PM Midget 1Oakville1 Elora Community Centre
May 01 20196:00 PM Novice 2Guelph 2 West End Community Centre
May 01 20196:00 PM Novice Local LeagueGuelph Yellow Elora Community Centre
May 01 20197:00 PM Girls BantamKW Elora Community Centre
May 01 20198:00 PM Bantam 1KW Centre Wellington Sports Complex Pad A
May 01 20198:00 PM Girls IntermediateKW Elora Community Centre
May 04 20196:00 PM Fergus ThistlesTBD Centre Wellington Sports Complex Pad A
May 05 20197:00 PM Elora MohawksSpartan Elora Community Centre
May 06 20196:00 PM Tyke Local League GreenCW Gold Elora Community Centre
May 06 20196:00 PM Tyke Local League GoldCW Green Elora Community Centre
May 06 20196:00 PM Novice 1Cambridge Preston Memorial Auditorium
May 06 20197:00 PM Girls BantamKW 1 Albert McCormick West
May 07 20196:00 PM Paperweight SelectGuelph Victoria Recreation Centre
May 07 20196:00 PM Tyke 2Arthur 2 Arthur Arena
May 07 20197:00 PM Novice 2Arthur 1 Arthur Arena
May 07 20197:00 PM Bantam 2KW 2 Elora Community Centre
May 07 20198:00 PM Midget 2Milton Elora Community Centre
May 07 20198:00 PM Peewee 2Arthur Arthur Arena
May 07 20198:00 PM Midget 1Guelph Victoria Recreation Centre
May 08 20196:00 PM Peewee 1Cambridge Preston Memorial Auditorium
May 08 20196:00 PM Novice Local LeagueBrantford Elora Community Centre
May 08 20197:00 PM Bantam 1Cambridge Preston Memorial Auditorium
May 08 20198:00 PM Girls IntermediateMississauga Elora Community Centre
May 09 20197:00 PM Girls BantamArthur Arthur Arena
May 09 20198:00 PM Midget 2Arthur Arthur Arena
May 09 20198:30 PM Midget 1KW Elora Community Centre
May 12 20197:00 PM Elora MohawksGuelph Elora Community Centre
May 13 20196:00 PM Tyke Local League GoldBrantford Elora Community Centre
May 13 20196:00 PM Paperweight SelectArthur Arthur Arena
May 13 20196:00 PM Tyke Local League GreenGuelph Yellow West End Community Centre
May 13 20198:00 PM Bantam 1Guelph Centennial
May 14 20196:00 PM Tyke 2Guelph 2 Centre Wellington Sports Complex Pad A
May 14 20197:00 PM Novice 2Milton Elora Community Centre
May 14 20197:00 PM Novice 1Guelph Centre Wellington Sports Complex Pad A
May 14 20198:00 PM Peewee 1Guelph West End Community Centre
May 14 20198:00 PM Peewee 2North Perth Centre Wellington Sports Complex Pad A
May 14 20199:00 PM Midget 1Cambridge Elora Community Centre
May 15 20196:00 PM Tyke 1Owen Sound Bay Shore
May 15 20196:00 PM Novice Local LeagueGuelph Orange Elora Community Centre
May 15 20197:00 PM Girls IntermediateMilton John Tonelli Sports Centre
May 15 20198:00 PM Bantam 2Guelph 2 Centre Wellington Sports Complex Pad A
May 16 20196:00 PM Peewee 1KW Centre Wellington Sports Complex Pad A
May 16 20196:00 PM Paperweight SelectMilton John Tonelli Sports Centre
May 16 20196:00 PM Tyke 2Arthur 1 Arthur Arena
May 16 20197:00 PM Fergus ThistlesTBD Centre Wellington Sports Complex Pad A
May 16 20197:00 PM Novice 2Brantford Civic Centre
May 16 20197:30 PM Midget 2North Perth Elora Community Centre
May 16 20198:30 PM Midget 1Owen Sound Elora Community Centre
May 21 20197:00 PM Tyke 1Guelph 1 West End Community Centre
May 21 20197:00 PM Peewee 1Owen Sound Owen Sound Rec Center
May 21 20197:00 PM Fergus ThistlesTBD Centre Wellington Sports Complex Pad A
May 21 20198:00 PM Bantam 1Guelph Elora Community Centre
May 22 20196:00 PM Paperweight SelectKW Elora Community Centre
May 22 20196:00 PM Novice Local LeagueGuelph Yellow West End Community Centre
May 22 20196:00 PM Tyke 2West Grey Durham Arena
May 22 20197:00 PM Novice 1KW Elora Community Centre
May 22 20197:00 PM Peewee 2West Grey 2 Durham Arena
May 22 20198:00 PM Girls IntermediateArthur Elora Community Centre
May 22 20198:00 PM Midget 1Cambridge Preston Memorial Auditorium
May 23 20197:00 PM Novice 2West Grey Durham Arena
May 25 20197:00 PM Elora MohawksPoint Edward Elora Community Centre
May 26 20197:00 PM Elora MohawksSix Nations Elora Community Centre
May 27 20196:00 PM Paperweight SelectCambridge Preston Memorial Auditorium
May 27 20196:00 PM Tyke Local League GreenGuelph Red West End Community Centre
May 27 20197:00 PM Peewee 2Guelph West End Community Centre
May 27 20198:00 PM Bantam 2Guelph 2 West End Community Centre
May 27 20198:00 PM Peewee 1Kitchener Albert McCormick West
May 27 20199:00 PM Girls IntermediateGuelph West End Community Centre
May 29 20196:00 PM Novice Local LeagueBrantford Gretzky Centre
May 29 20196:00 PM Tyke 2North Perth Centre Wellington Sports Complex Pad A
May 29 20197:00 PM Novice 2KW 2 Centre Wellington Sports Complex Pad A
May 29 20197:00 PM Girls BantamArthur Elora Community Centre
May 29 20197:30 PM Midget 2North Perth Listowel Memorial Arena
May 29 20198:00 PM Bantam 2Brantford Centre Wellington Sports Complex Pad A
May 30 20196:00 PM Tyke 1Cambridge 1 Centre Wellington Sports Complex Pad A
May 30 20197:00 PM Bantam 1Owen Sound Centre Wellington Sports Complex Pad A
May 30 20197:00 PM Novice 1Owen Sound Owen Sound Rec Center
May 31 20197:00 PM Fergus ThistlesTBD Centre Wellington Sports Complex Pad A
Jun 01 20197:00 PM Elora MohawksWallaceburg Elora Community Centre
Jun 03 20196:00 PM Tyke Local League GreenGuelph Yellow Elora Community Centre
Jun 03 20196:00 PM Tyke Local League GoldGuelph Red West End Community Centre
Jun 03 20196:00 PM Paperweight SelectArthur Centre Wellington Sports Complex Pad B
Jun 03 20196:00 PM Tyke 1Owen Sound Centre Wellington Sports Complex Pad A
Jun 03 20197:00 PM Girls BantamKW Albert McCormick West
Jun 03 20197:00 PM Novice 1Owen Sound Centre Wellington Sports Complex Pad A
Jun 03 20197:00 PM Brantford - NoviceWest Grey Centre Wellington Sports Complex Pad B
Jun 03 20197:30 PM Peewee 2North Perth Listowel Memorial Arena
Jun 03 20198:00 PM Brantford - PeeweeWest Grey Centre Wellington Sports Complex Pad B
Jun 03 20199:00 PM Midget 1Guelph 1 Centre Wellington Sports Complex Pad A
Jun 03 20199:00 PM Girls IntermediateKW Albert McCormick West
Jun 04 20197:00 PM Bantam 2North Perth Wingham North Huron Community Complex
Jun 04 20197:00 PM Fergus ThistlesTBD Centre Wellington Sports Complex Pad A
Jun 05 20196:00 PM Novice Local LeagueGuelph Orange West End Community Centre
Jun 05 20196:30 PM Tyke 2North Perth Wingham North Huron Community Complex
Jun 05 20197:00 PM Paperweight SelectGuelph Centre Wellington Sports Complex Pad A
Jun 05 20198:00 PM Girls IntermediateMississauga Clarkson Arena
Jun 05 20198:00 PM Peewee 1Guelph Centre Wellington Sports Complex Pad A
Jun 05 20199:00 PM Midget 2Cambridge Centre Wellington Sports Complex Pad A
Jun 06 20196:00 PM Tyke 1Guelph 1 Centre Wellington Sports Complex Pad A
Jun 06 20197:00 PM Novice 2West Grey Centre Wellington Sports Complex Pad A
Jun 06 20197:00 PM Bantam 2Cambridge 2 Galt Arena Gardens
Jun 06 20198:00 PM Peewee 2West Grey Centre Wellington Sports Complex Pad A
Jun 06 20198:00 PM Bantam 1KW Albert McCormick West
Jun 08 20197:00 PM Fergus ThistlesTBD Centre Wellington Sports Complex Pad A
Jun 09 20197:00 PM Elora MohawksHamilton Elora Community Centre
Jun 10 20196:00 PM Tyke 2Owen Sound 2 Centre Wellington Sports Complex Pad A
Jun 10 20197:00 PM Tyke Local League GoldGuelph Yellow West End Community Centre
Jun 10 20197:00 PM Novice 1Cambridge Centre Wellington Sports Complex Pad A
Jun 10 20198:00 PM Bantam 2North Perth Centre Wellington Sports Complex Pad A
Jun 10 20199:00 PM Midget 1Arthur Arthur Arena
Jun 10 20199:00 PM Midget 2North Perth Centre Wellington Sports Complex Pad A
Jun 11 20198:00 PM Bantam 2Brantford Gretzky Centre
Jun 12 20196:00 PM Tyke 2Guelph 2 West End Community Centre
Jun 12 20196:00 PM Novice Local LeagueGuelph Yellow Elora Community Centre
Jun 12 20197:00 PM Novice 2Guelph 2 Centre Wellington Sports Complex Pad A
Jun 12 20197:00 PM Girls BantamArthur Elora Community Centre
Jun 12 20197:00 PM Novice 1Kitchener Albert McCormick West
Jun 12 20198:00 PM Girls IntermediateGuelph Elora Community Centre
Jun 12 20198:00 PM Peewee 2Owen Sound Centre Wellington Sports Complex Pad A
Jun 12 20199:00 PM Midget 2Cambridge Galt Arena Gardens
Jun 13 20196:00 PM Paperweight SelectMilton Centre Wellington Sports Complex Pad A
Jun 13 20197:00 PM Novice 2Arthur Centre Wellington Sports Complex Pad A
Jun 14 20197:00 PM Fergus ThistlesTBD Centre Wellington Sports Complex Pad A
Jun 15 20197:00 PM Elora MohawksWelland Elora Community Centre
Jun 16 20197:00 PM Elora MohawksWindsor Elora Community Centre
Jun 17 20196:00 PM Tyke 2Arthur 1 Centre Wellington Sports Complex Pad A
Jun 17 20196:00 PM Tyke Local League GreenGuelph Red Elora Community Centre
Jun 17 20197:00 PM Tyke Local League GoldBrantford Gretzky Centre
Jun 17 20198:00 PM Girls IntermediateMilton Elora Community Centre
Jun 17 20198:00 PM Bantam 1Milton Milton Memorial Arena
Jun 17 20199:00 PM Midget 2Milton Milton Sports Centre
Jun 19 20196:00 PM Tyke 2West Grey Centre Wellington Sports Complex Pad A
Jun 19 20196:00 PM Tyke 1Cambridge 1 Galt Arena Gardens
Jun 19 20196:00 PM Novice Local LeagueBrantford Elora Community Centre
Jun 19 20196:00 PM Paperweight SelectKW 1 Albert McCormick West
Jun 19 20197:00 PM Novice 2Brantford Centre Wellington Sports Complex Pad A
Jun 19 20198:00 PM Peewee 1Owen Sound Centre Wellington Sports Complex Pad A
Jun 19 20198:00 PM Girls IntermediateBrampton Elora Community Centre
Jun 20 20196:00 PM Tyke 1Milton Centre Wellington Sports Complex Pad A
Jun 20 20197:00 PM Novice 1Milton Centre Wellington Sports Complex Pad A
Jun 21 20197:00 PM West Grey - NoviceBrantford Elora Community Centre
Jun 21 20198:00 PM West Grey - PeeweeBrantford Elora Community Centre
Jun 24 20196:00 PM Tyke 1KW 1 Albert McCormick West
Jun 24 20196:00 PM Paperweight SelectCambridge Centre Wellington Sports Complex Pad A
Jun 24 20196:00 PM Novice 1Guelph West End Community Centre
Jun 24 20197:00 PM Tyke 2Arthur 2 Centre Wellington Sports Complex Pad A
Jun 24 20198:00 PM Girls BantamArthur Arthur Arena
Jun 24 20198:00 PM Midget 1Arthur Centre Wellington Sports Complex Pad A
Jun 24 20199:00 PM Girls IntermediateArthur Arthur Arena
Jun 25 20197:00 PM Peewee 1Cambridge Centre Wellington Sports Complex Pad A
Jun 25 20197:00 PM Tyke 2Owen Sound 2 Owen Sound Rec Center
Jun 25 20198:00 PM Peewee 2Owen Sound 2 Owen Sound Rec Center
Jun 25 20198:00 PM Bantam 1Cambridge Centre Wellington Sports Complex Pad A
Jun 27 20198:00 PM Bantam 1Owen Sound Owen Sound Rec Center
Jun 27 20199:00 PM Midget 1Owen Sound Owen Sound Rec Center
Jul 02 20197:00 PM Novice 1Milton Milton Memorial Arena
Jul 02 20198:00 PM Midget 2North Perth Wingham North Huron Community Complex
Jul 02 20198:00 PM Bantam 2KW 2 Albert McCormick West
Jul 02 20199:00 PM Midget 1KW Albert McCormick West
Jul 03 20197:00 PM Novice 2KW 2 Albert McCormick West
Jul 04 20196:00 PM Peewee 2Arthur 1 Centre Wellington Sports Complex Pad A
Jul 04 20197:00 PM Tyke 1Milton Milton Memorial Arena
Jul 04 20197:00 PM Bantam 2Cambridge 2 Centre Wellington Sports Complex Pad A
Jul 04 20198:00 PM Bantam 1Milton Centre Wellington Sports Complex Pad A
Jul 08 20196:00 PM Tyke 1KW 1 Elora Community Centre
Jul 08 20197:00 PM Girls BantamKW 1 Elora Community Centre
Jul 08 20197:00 PM Novice 2Milton Milton Sports Centre
Jul 08 20198:00 PM Peewee 2Guelph 3 Centre Wellington Sports Complex Pad A
Jul 08 20199:00 PM Midget 2Arthur Centre Wellington Sports Complex Pad A
Jul 10 20198:00 PM Girls IntermediateBrampton TBA
Printed from cwmla.com on Sunday, April 21, 2019 at 4:47 PM